Biegowe święto w Szczecinku

Data publikacji: 
03.08.2017

Już w sobotę startuje III Szczecinecki Weekend Biegowy. Program imprezy przedstawia się następująco:

Biegi towarzyszące 05.08.2017
9:00    Otwarcie biura zawodów,  wydawanie pakietów startowych dla zawodników, mieszkających w Szczecinku i przyjezdnych.
9:00    Rozpoczęcie biegu parkrun Szczecinek. Trasa w całości na terenie Parku Miejskiego. Start i meta biegu umiejscowione są na początku alejki parkowej przy wejściu głównym na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa, ul. Piłsudskiego 3. Dystans 5km. Regulamin biegu dostępny na http://www.parkrun.pl/szczecinek - wymagana wcześniejsza rejestracja w systemie park run.
10:00    Rozpoczęcie marszu Nordic Walking, na trasie parkrun Szczecinek. Dystans 5km. Rejestracja na podstawie kart startowych pobranych bezpośrednio przed marszem. Regulamin dostępny na http://www.rozbiegany.szczecinek.pl
11:00    Biegi dziecięce i młodzieżowe z podziałem na grupy wiekowe zorganizowane na trasie parkrun Szczecinek w Parku Miejskim, regulamin dostępny na http://www.rozbiegany.szczecinek.pl
13:00    Zamknięcie biura zawodów.
18:00    Pasta party, losowanie nagród ( dla uczestników parkrun i marszu Nordic Walking, biegów dziecięcych i młodzieżowych ), koncert na terenie OSiR w Szczecinku.   

Biegi główne 06.08.2017
6:00    Otwarcie biura zawodów,  wydawanie pakietów startowych dla zawodników przyjezdnych.
9:00    Rozpoczęcie maratonu, trasa wokół jeziora Trzesiecko z wykorzystaniem, istniejącej ścieżki rowerowo-biegowej, trzy okrążenia jeziora, limit czasowy 6h i biegu 15 km - start razem z maratonem, jedno okrążenie jeziora, limit czasowy 2,5 h.
12:30    Rozpoczęcie dekoracji, wręczanie nagród za ukończony bieg na 15 km.
15:00    Dekoracja, wręczenie nagród uczestnikom maratonu, losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu na 15 km i maratonu, zakończenie imprezy.

Zapisy przyjmowane będą w sobotę i niedzielę w biurze zawodów. Zapraszamy!

Opr. M. Ludewicz. Foto: miastozwizja.pl