„Czarodziejski flet” w kinie „Wolność”

Data publikacji: 
11.10.2017

Baśniowy „Czarodziejski flet” Mozarta w inscenizacji Julie Taymor i w obsadzie młodych utalentowanych śpiewaków już 14 października (sobota) na żywo z The Metropolitan Opera w kinie Wolność! Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.55

Nowojorska scena stawia na młodość i wdzięk śpiewaków z całego świata. Takich zgromadziła w obsadzie arcydzieła Mozarta. Paminą będzie południowoafrykański sopran Golda Schultz. Partnerują jej Amerykanin Charles Castronovo jako Tamino i Austriak Markus Werba jako Papageno. Wymagającą partię Królowej Nocy wykona Kathryn Lewek, a Sarastrem będzie niemiecki bas René Pape. Dyryguje honorowy dyrektor muzyczny Met James Levine.

„Czarodziejski flet” Mozarta to prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym światem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty).

Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny. Na księcia czeka Pamina – córka Królowej Nocy, na ptasznika – podobna do niego, kolorowo „opierzona” Papagena. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 30 minut. Bilety do nabycia w kasie kina Wolność! Zapraszamy!

Opr. M. Ludewicz