Autoslalomu - Grand Prix Szczecinka

Publikowane od: 
13.05.2021

Serdecznie zapraszamy na II rundę Autoslalomu - Grand Prix Szczecinka, która w dniach 15-16 maja (najbliższy weekend) odbędzie się na lotnisku w Wilczych Laskach. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Daniel Rak. W trakcie imprezy zaplanowane został sprint na dystansie 2000 metrów i slalom na dystansie 4200 metrów. Całość poprzedzą przejazdy treningowe.

Kto może wystartować w zawodach?
Bez względu na doświadczenie i posiadany sprzęt każdy znajdzie coś dla siebie. W tym celu zastosowany został podział zawodów na dwie kategorie:

  • SLALOMsprint - to kategoria dla kierowców, którzy chcą startować autem „cywilnym”, nie przystosowanym do sportu, na oponach z homologacją drogową E. Do startu dopuszczony będzie każdy zarejestrowany samochód seryjny, także cabrio, z wyjątkiem zasilanych LPG lub CNG, z ważnym przeglądem i OC.
  • superSLALOM - dla kierowców stosujących wymagane wyposażenie bezpieczeństwa osobistego, startujących samochodami spełniającymi podstawowe wymogi bezpieczeństwa, określone w załączniku technicznym (m.in. klatka bezpieczeństwa, pasy min. 4-punktowe, fotele kubełkowe). W tej kategorii dopuszczone są także samochody niezarejestrowane, posiadające Książkę Samochodu Sportowego PZM.

Głównym założeniem jest możliwość przygotowania długich prób, a na wytyczonej trasie możliwość rozwinięcia sporych prędkości w bezpiecznych warunkach. Trasa musi w całości prowadzić po utwardzonej nawierzchni, takiej jak asfalt, beton lub kostka betonowa/brukowa, ma być płaska bez znacznych różnic w wysokości lub nachyleniu.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie organizatora TUTAJ.

Opr. M. Ludewicz. Foto: Adam Kołtys