Burmistrz powołał swoich zastępców

Publikowane od: 
04.12.2018

Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon zostali dzisiaj powołani na stanowiska zastępców burmistrza Szczecinka. Stosowne zarządzenia w tej sprawie podpisał Daniel Rak.

Do obowiązków nowej wiceburmistrz należał będzie m.in. nadzór nad Wydziałem Inwestycyjnym, Komunalny, Planowania Przestrzennego oraz Wydziałem Nieruchomości Urzędu Miasta, a także spółkami ZGM-TBS i PWiK. Z kolei Maciej Makselon będzie odpowiedzialny m.in. za Wydział Rozwoju, Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego, a także Komunalne Centrum Usług Wspólnych, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Regionalne w Szczecinku.

- Zależy nam na szerokiej dyskusji z mieszkańcami, a także odpowiednim nadzorze nad budżetem, który wynosi już ponad 170 mln zł. Dlatego zdecydowałem się na powołanie dwóch zastępców – tłumaczył burmistrz Daniel Rak.

Z kolei nowi wiceburmistrzowie dziękując za zaufanie, którym zostali obdarzeni podkreślali chęć współpracy i realizacji czekających ich wyzwań. – Osobiście jestem zaszczycony, że mogę być wiceburmistrzem miasta, w którym się wychowałem i kształciłem i do którego świadomie wróciłem po studiach – podsumował Maciej Makselon.

Jakie jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe nowych wiceburmistrzów Szczecinka?

Dorota Rusin-Hardenbicker ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierską w Koszalinie na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska. Po studiach pracowała w prywatnej firmie projektowej, a w 2007 roku została zatrudniona w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Szczecinku. Rok później została powołana na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pełniąc tę funkcję do chwili obecnej. Zamężna, dwoje dzieci. Jej hobby to piesze wycieczki górskie.

Maciej Makselon jest absolwentem Wydziału Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Po ukończeniu studiów pracował w prywatnych firmach. W 2008 został zatrudniony w Urzędzie Miasta w Szczecinku jako koordynator projektu europejskiego Civitas Renaissance, następnie zajmował się m.in. promocją gospodarczą w Wydziale Rozwoju UM. Od 2015 roku do chwili obecnej był dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Żonaty, dwoje dzieci. Jest fanem sportu, a szczególnie biegania.

Tekst i foto: M. Ludewicz