Gryfita Szczecinecki - zgłoś kandydata

Publikowane od: 
05.09.2018

Już za miesiąc dowiemy się, kto otrzyma tytuł „Gryfity Szczecineckiego roku 2018”

Szczecinecka Nagroda Kultury „Gryfita Szczecinecki” to wyróżnienie, które przyznawane jest lokalnym animatorom kultury oraz artystom związanym z naszym miastem.

Nagroda przyznawana jest przez Burmistrza Szczecinka na wniosek instytucji kultury, związków i stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, szkół, jednostek organizacyjnych, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki, Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Miasta Szczecinek, dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz osób fizycznych, mieszkańców Szczecinka.

„Gryfita Szczecinecki” przyznawany będzie w następujących kategoriach:
•    sztuki plastyczne,
•    twórczość literacka i upowszechnianie kultury,
•    muzyka i taniec,
•    film i teatr,
•    fotografia,
•    nagroda główna – tytuł „Gryfity Szczecineckiego roku 2018”.

Nagroda zostanie oficjalnie wręczona podczas Szczecineckiej Gali Kultury, która odbędzie się 6 października. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecinka do zgłaszania osób, zespołów bądź grup artystycznych, które w Państwa mniemaniu przyczyniły się do upowszechniania lokalnej kultury i artystycznej promocji naszego miasta.

Wnioski należy składać w sekretariacie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku do 27 września 2018 r.

Regulamin oraz wniosek nominacyjny dostępne są TUTAJ.

Opr. M. Ludewicz