Holendrzy z wizytą w SP5 i Urzędzie Miasta

Publikowane od: 
13.05.2019

W dniach od 6 do 10 maja odbyła się wymiana polsko – holenderska pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5  w Szczecinku a szkołą Steenspil. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Czy młodzież z Polski i z Holandii więcej dzieli czy łączy?”, a w jego trakcie uczniowie odwiedzili m.in. Urząd Miasta gdzie przywitał im wiceburmistrz Maciej Makselon.

Podczas trwającej 5 dniowej wymiany uczniowie zwiedzili Szczecinek, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, a także wzięli udział w zorganizowanych dla nich warsztatach szkolnych: lekcji fizyki, historii, sztuki oraz sportu.  Uczniowie z Holandii oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 udali się też rowerami na Mysią Wyspę. Wycieczkę rowerową zakończono wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i grą w piłkę.

Holenderscy goście mieli okazję poznać nasz system szkolnictwa przez uczestnictwo w zajęciach szkolnych. Młodzież spędzała dużo czasu w gronie polskich  kolegów,  poznając ich styl życia i obyczaje kulturowe. Jednocześnie jedni i drudzy uczniowie „szlifowali” swoją znajomość języków obcych: j. niemieckiego i j. angielskiego.

Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 udają się z rewizytą do Holandii już 3 czerwca.

Tekst i foto: E. Sobolewska