Już w niedzielę 26. finał WOŚP

Data publikacji: 
12.01.2018

14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, w Szczecinku zorganizowana zostanie w wielu miejscach. W mieście kwestować będzie około 50 wolontariuszy, którzy będą aktywni od godziny 9:00 do 18:00.

Co będzie się działo podczas tegorocznego finału WOŚP w Szczecinku?

W hali sportowej, przy ulicy Jasnej 2 Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje od godziny 11:00 Wielki Turniej Przedszkolaków, a udział w nim wezmą dzieci z 8 szczecineckich przedszkoli. Impreza przeplatana będzie zabawami i licytacjami gadżetów.

Na placu Kamińskiego, od godziny 11.00 kolejna dawka atrakcji, a wśród nich m.in.:

- pokaz i przejażdżki Wrak Race organizowana przez SCS Szczecinek oraz 4x4;

- wystawa motocykli, których organizatorem jest SzGM Szczecinek;

- przejażdżki konne dla dzieci, zorganizowane przez Ranczo PANDEROSSA;

- fotoradar Straży Miejskiej;

- pokaz wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej.

W kinie „Wolność” na godzinę 11.00 zapraszamy na poranek filmowy, a następnie na bogaty program wokalno-taneczny, podczas którego m.in:

- około godz. 15.30 główna licytacja na rzecz WOŚP

- występy zespołów wokalnych i tanecznych sekcji i klubów SAPiK

- akrobatyka sportowa

- 19:00 – 19:50 koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli College Muzycznego oraz zaproszonych gości. W programie prawdziwy muzyczny galimatias: muzyka świąteczna, klasyczna, jazzowa, filmowa i popularna w ciekawych aranżacjach Arka Makowskiego.

W holu kina odbędzie się kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców. Program artystyczny zakończy się tradycyjnym światełkiem do nieba około godz. 20:00. Zapraszamy!

Opr. M. Ludewicz