Młodzi poeci z całej Polski nagrodzeni

Data publikacji: 
14.06.2018

„Niektórzy lubią poezję” – pod takim tytułem odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Literacki organizowany przez SP nr 7 w Szczecinku. Inicjatywa tradycyjnie już wsparta została przez burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, który objął wydarzenie honorowym patronatem i współfinansował wręczane laureatom nagrody. W tym roku młodzi poeci z całej Polski przysłali do SP 7 niemal 900 wierszy.

- Cieszę się, że prac z roku na rok jest coraz więcej, choć od ich ilości dużo ważniejsza jest przecież jakość. A poziom konkursu jest bardzo wysoki – podsumowywał burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. I dodał: - Szczecinek jest miastem, w którym docenia się poezję i poetów.  Nie jest przypadkiem, że organizujemy także jeden z największych konkursów na najlepsze wiersze adresowany do osób dorosłych. Zawsze uważałem, że poeci są ludźmi szczególnymi, lepszymi i wrażliwszymi od innych.

W tym roku jury pod kierownictwem Krystyny Mazur postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca. Zdobyła je Natalia Zimnińska z SP w Wałczu oraz Tycjan Staniszewski z SP 7 w Szczecinku. II miejsca w konkursie zajęli: Julia Rębacz z SP 55 w Szczecinie oraz Gabriel Olszewski i Miłosz Sobolewski (obaj z SP 7 w Szczecinku). III miejsce powędrowało do Oliwii Piaseckiej (SP 4 Szczecinek), Hanny Balon (ZS Grzmiąca) i Aleksandry Krupieńko (SP Karlino).

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Tekst i foto: M. Ludewicz