Na sesji o darmowych przejazdach i chlewni

Data publikacji: 
08.05.2018

Uchwały w sprawie zbycia, przekazania w drodze darowizny i nieodpłatnego nabycia nieruchomości podjęte zostały podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Szczecinek. Przegłosowano także wysokość dotacji dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce oraz ustalono wykaz kąpielisk na 2018 rok. Przyjęty został też miejscowy plan zagospodarowania „Sosnowa”.

W takcie sesji odrzucona została również skarga na Burmistrza Szczecinka. Sprawa dotyczy chlewni, która ma powstać w Dalęcinie. Jerzy Hardie-Douglas od początku jest przeciwny tej inwestycji, co spotkało się z protestem przedsiębiorcy, który zamierza ją zrealizować.

W trakcie sesji radny Marcin Bedka wykonał także wyrok sądu, który nakazał mu przeprosić pana Zbigniewa Gawrońskiego za naruszenie jego dóbr osobistych podczas obrad z dnia 19 grudnia 2016 roku.

Na zakończenie sesji radni pytali m.in. o darmowe przejazdy Komunikacją Miejską dla pracowników firm, które swoją siedzibę mają na Bugnie, tablice reklamowe należące do miasta Szczecinek, które znajdują się przy drodze krajowej nr 11 czy pomoc pogorzelcom z budynku przy ul. 1 Maja.

Tekst i foto: M. Ludewicz