Nowe oblicze ulicy Prusa

Publikowane od: 
17.09.2021

Niemal 1,6 miliona złotych kosztować będzie remont ulicy Prusa w Szczecinku. To obecnie największa inwestycja drogowa w tej części miasta. Postępowanie przetargowe na realizację przedsięwzięcia wygrała firma „Pol-Dróg Gdańsk”. Zadanie zostało sfinansowane z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Nowa ulica będzie miała asfaltową jezdnię o szerokości 6 metrów na odcinku o długości 556,5 metra.  W pasie drogowym zostały już wyznaczone obszary pod chodnik i ścieżki rowerowe z betonowej kostki. Każda posesja zyska połączenie z ulicą dzięki wjazdom. W realizacji jest także zatoczka z kostki kamiennej pod przystanek autobusowy.

- To kolejna inwestycja drogowa, którą realizujemy w Szczecinku. Konsekwentnie remontujemy drogi w naszym mieście i już teraz przymierzamy się do następnych prac budowlanych – mówi Daniel Rak, burmistrz miasta Szczecinek. I dodaje: Inwestycje w drogi były jednym z moich postulatów wyborczych. Tym bardziej cieszę się, że z każdym rokiem spełniane są obietnice, złożone naszym mieszkańcom.

Zakres robót na ulicy Prusa obejmuje również montaż i regulację elementów istniejącej już sieci kanalizacyjnej. W planach jest także przesunięcie oraz wymiana obecnego oświetlenia ulicznego: 13 znajdujących się tam lamp sodowych ma zyskać oprawę typu LED. Z takim samym oświetleniem ma stanąć kolejnych 15 słupów. Wszystkie latarnie zostaną podłączone do nowej sieci kablowej. 

Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają alternatywną trasę do miasta i obwodnicy. Z drugiej strony powstanie połączenie z drogą gminną w kierunku wsi Marcelin oraz Godzimierz. 

Remont ulicy Prusa to kolejna inwestycja drogowa w naszym mieście. Na tym samym osiedlu przeprowadzana jest również rozbudowa ul. Tuwima. Warto też wspomnieć o robotach na ulicy Cichej oraz Letniskowej na osiedlu Trzesieka.

Tekst i foto: Mikołaj Pietrzyk