Porozumienie z Kronospanem

Publikowane od: 
03.10.2018

100 tys. zł na umeblowanie nowej siedziby organizacji pozarządowych, ufundowanie elektrycznego samochodu dla laureata konkursu „Najlepszy taksówkarz”, współfinansowanie do 250 tys. zł jednego z wybranych projektów budżetu obywatelskiego i sfinansowanie dwóch nowych stacji rowerowych: przy Aqua-Tour oraz przy ul. Waryńskiego – to tylko część zobowiązań firmy Kronospan wynikających z podpisanego w miniony poniedziałek z Burmistrzem Miasta Szczecinek porozumienia. Dodatkowo firma, nie później niż do 2019 roku zmodernizuje suszarnię MDF, zainstaluje mokre odpylanie oraz wymieni agregaty chłodnicze na ekologiczne.

- Do tej pory podpisaliśmy dwa porozumienia oraz plan inwestycyjny. Każdy z tych dokumentów był wypełniony treścią. Dzisiaj rozliczamy się z mieszkańcami ze wcześniejszych ustaleń. Cieszę się, że w znakomitej większości udało nam się je zrealizować – wyliczał Daniel Rak, wiceburmistrz Szczecinka.

Z kolei Tomasz Jańczak, członek zarządu Kronospanu nie krył zadowolenia z faktu, iż Szczecinek staje się coraz bardziej zielonym miastem. – Ta idea jest nam bliska, dlatego wyposażymy naszym pracowników w pojazdy hybrydowe – deklarował.

Pełna treść podpisanego w poniedziałek porozumienia dostępna jest w załączniku.

Tekst: M. Ludewicz. Foto:miastozwizja.pl


Załącznik: