Procedury w przypadku zakażenia SARS-CoV-2

Publikowane od: 
09.10.2020

Z inicjatywy Burmistrza Daniela Raka w Ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone procedurom związanym z pojawieniem się przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w szczecineckich szkołach. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, na czele z dyrektorem Wiesławem Kulikiem, a także dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych, Tomasz Czuk i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku, Maciej Kazimierski.

W trakcie rozmów uaktualnione zostały procedury związane z postępowaniem w przypadku pojawienia się podejrzenia zarażeniem koronawirusem, jak i postępowania w przypadku, kiedy i nauczyciela lub ucznia stwierdzony zotanie dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Mówiono także o sytuacjach, w których uczniowie lub kadra pedagogiczna poddawane będzie kwarantannie lub dozorowi epidemicznemu.

- Cały czas trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach, dla których Miasto Szczecinek jest organem prowadzącym. Zobowiązałem dyrektorów do bezwzględnego przestrzegania wszystkich procedur związanych z zaostrzonym rygorem epidemicznym - zapewnia burmistrz Daniel Rak. I dodaje: - Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, to na bieżąco będziemy podejmowali stosowne działania. W tej chwili wszystko jest pod kontrolą i jestem przekonany, że podobnie jak w minionych tygodniach będziemy maksymalnie minimalizowali ryzyko zakażenia koronawirusem. Proszę wszystkich zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń służb epidemiologicznych.

Tekst M. Ludewicz. Foto: iszczecinek.pl