Przebudowa kina na ostatniej prostej

Publikowane od: 
28.09.2021

Dobiega końca przebudowa holu kina Wolność w Szczecinku, opiewająca na blisko 380 tys. złotych. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma „Kop-Glazur” z Turowa. Inwestycja obejmuje rozbudowę pomieszczeń pod przyszły lokal gastronomiczny, wraz z połączeniem z częścią wejściową kina.

- Dzięki tej inwestycji, wszyscy przychodzący na seans będą również mogli skorzystać z usług restauracji i kawiarni, bez konieczności wychodzenia z budynku – mówi Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. I dodaje, że na chwilę obecną trwają negocjacje co do najemcy nowego punktu gastronomicznego.

W ramach inwestycji zlikwidowano przejście, a następnie wykonano połączenie z częścią wejściową kina.  W przestrzeni wnętrza zaprojektowane zostało wydzielenie klatki ewakuacyjnej z pierwszego piętra wraz z drzwiami prowadzącymi na zewnątrz budynku. Dodatkowo została wykonana wewnętrzna instalacja oświetlenia ogólnego, awaryjnego i ewakuacyjnego. Została także rozbudowana istniejąca już wentylacja mechaniczna. Projektowana inwestycja stanowi jedną całość z dotychczas istniejącym i funkcjonującym budynkiem kina. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na 30 września.

Nie jest to jednak koniec zmian w szczecineckim kinie. Obecnie trwa proces zakupu nowego projektora. Tu koszt inwestycji wynosi 365 tys. złotych.

- Używane przez nas urządzenie przekroczyło już granicę okresu swojej żywotności, przez co zaczęły się tworzyć problemy techniczne, m. in. z procesorem – objaśnia Kamil Klimek – Zdecydowaliśmy się na zakup nowego projektora, ponieważ naprawa starego kosztowałaby znacznie więcej – dodaje Klimek.

Środki potrzebne do zakupu i instalacji zostaną uzyskane dzięki pomocy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tekst i foto: Mikołaj Pietrzyk