Rusza aplikacja SOS Dobre Wsparcie

Publikowane od: 
21.09.2021

Od września 2019 Miasto Szczecinek realizuje program osłonowy „Teleopieka dla potrzebujących mieszkańców”. Dzięki niemu 50 osób starszych czy z niepełnosprawnością może na co dzień korzystać z bransoletek monitorujących tętno oraz wysyłających sygnał SOS.

Od teraz dostępna jest także darmowa aplikacja dla wszystkich mieszkańców Szczecinka, która podniesie poziom bezpieczeństwa osób z niej korzystających. Wszystkie zainteresowane osoby mogą samodzielnie pobrać aplikację SOS Dobre Wsparcie ze sklepu Google Play na swój telefon komórkowy (aplikacja działa tylko na systemach Android). Korzystający sam ustala i wprowadza do aplikacji 6 numerów telefonów, do których zostanie wysłana wiadomość SOS wraz z lokalizacją GPS i wskazówkami dojazdu w formie sms-a. Dodatkowo do pierwszej osoby z listy zostanie wykonane automatyczne połączenie telefoniczne. Aplikacja jest bardzo łatwa i intuicyjna w obsłudze, zachęcamy jednak by pomóc osobom starszym w jej zainstalowaniu.

Aplikacja do pobrania w sklepie Google Play po wpisaniu w wyszukiwarkę SOS Dobry Sygnał. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Spraw Społecznych Urzędu Miasta, tel.: 94-37-141-53.

Opr. M. Ludewicz