Samorządy razem dla turystyki

Publikowane od: 
10.07.2020

W szczecineckim Ratuszu podpisano porozumienie na rzecz wspólnego działania i rozwoju turystyki w naszym regionie. Zgodnie z zawartymi w nim ustalaniami samorządy mają stawiać na promowanie i opracowanie narzędzi służących budowie marki turystycznej pn. Pojezierze Drawskie.

Dokument parafowali przedstawiciele trzech samorządów: burmistrz Szczecinka Daniel Rak, starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak, starosta drawski Stanisław Cybula i wicestarosta Mariusz Nagórski, a także prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka oraz wiceprezes SzLOT-u Szymon Bibik.

- To ważny dzień dla naszego regionu, dla Szczecinka i powiatów szczecineckiego i drawskiego. Porozumienie ma na celu promocję regionu i wzmocnienie naszej wspólnej turystycznej oferty. Jestem niezmiernie zadowolony, że taką inicjatywę SzLOT podjął i możemy dziś podpisać umowę o współpracy. Jestem też przekonany, że będzie ona owocna z korzyścią dla całego regionu – mówił burmistrz Daniel Rak.

Wtórował mu starostwa szczecinecki, Krzysztof Lis. - Dziś nie możemy mówić, że sam Szczecinek jest w stanie zaproponować jakiś dobry pakiet turystyczny, czy też  poszczególne gminy powiatu szczecineckiego, które niewątpliwie mają przecież duży potencjał. Tu potrzebne jest wspólne działanie. W samym powiecie szczecineckim mamy ponad 100 akwenów, myślę, że powiat drawski jest jeszcze bogatszy w tym zakresie, więc uważam, że mamy wiele do zrobienia i ogromne możliwości. Nowe budżetowanie 2020-2026 daje nam szanse na ich wykorzystanie i realizację wielu świetnych przedsięwzięć, bowiem turystyka jest dzisiaj jedną z ważniejszych gałęzi rozwoju gospodarczego – zaznaczył starosta.

Teraz przyszedł czas na konkretne działania. Inicjatywy podejmowane w ramach nowego porozumieniach finansowane będą z budżetów samych samorządów oraz dofinansowań i funduszy zewnętrznych.

Opr. M. Ludewicz. Foto: miastozwizja.pl