Siatkarskie wsparcie od Małgorzaty Glinki

Data publikacji: 
14.11.2017

Wsparcie finansowe pracy trenerów, zakup sprzętu sportowego, organizacja siatkarskich wakacji i ogólnopolskich turniejów – na taką pomoc już niebawem będą mogli liczyć młodzi adepci siatkówki ze Szczecinka. Wszystko dzięki podpisanej wczoraj między klubem „Gryf” a fundacją „Glinka Academy” umowie, której partnerami są Urząd Miasta oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt firmowany przez Małgorzatę Glinkę, jedną z najlepszych siatkarek świata ruszy w naszym mieście już w najbliższych miesiącach.

- Przede wszystkim chcemy pomagać dzieciom w wieku od 7 do 13 lat. Naszym celem jest utworzenie jednolitego systemu szkolenia. Nie zapominamy także o trenerach i instruktorach – zapewniała w Szczecinku Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce i prezes „Glinka Academy”. I dodała, że jej fundacja dużą wagę przykłada m.in. do zapobiegania powstawaniu wad postawy oraz zajęć z gimnastyki korekcyjnej. – Dlatego w całym projekcie tak ważne jest współdziałanie z lokalnymi samorządami. Chodzi o to, aby wszyscy zaangażowali się w rozwój młodego pokolenia – zakończyła.

Takie podejście idealnie wpisuje się w przyjęty przez władze Szczecinka model wspierania lokalnego sportu. - Jako miasto już wiele lat temu postawiliśmy na sport oraz rozwój dzieci i młodzieży – mówił Daniel Rak, zastępca burmistrza Szczecinka. – Na ten cel przeznaczmy stosunkowo duże pieniądze, ale tych środków nigdy nie jest zbyt wiele. A jeżeli ma się tak profesjonalnych partnerów, jak pani Małgorzata Glinka, to jestem pewien, że siatkówka w Szczecinku będzie rozwijała się prawidłowo i jeszcze więcej dzieci będzie uczęszczało do klubu „Gryf” – dodał.

Miasto Szczecinek, jako partner fundacji i klubu zadeklarowało przeznaczenie środków pieniężnych na planowane wydarzenia. W ramach projektu już niebawem zorganizowany zostanie turniej siatkówki, a wiosną także pikniki dla mieszkańców.

Tekst i foto: M. Ludewicz