Szczecinek stanie się planszą do gry

Publikowane od: 
06.07.2018

Od dziesięciu lat Szczecinek w wakacyjny weekend na powrót staję się Neustettin. Po ulicach chodzą panowie w cylindrach i eleganckie panie w piórach. I bynajmniej nie jest to filmowa scenografia. Miasto staje się planszą do gry.

Tegoroczna edycja gry miejskiej rozpocznie się w sobotę (7 lipca) o godzinie 12.00 przed Ratuszem. Jej organizatorami są 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Konsultacje historyczne zapewnił Portal Szczecinek.org oraz Muzeum Regionalne w Szczecinku.

Czego będzie dotyczyła tegoroczna intryga? Jest lipiec 1943.  Teodor Marder otrzymuje do rozwiązania sprawę porwania Dory Ramelow, córki bogatego przedsiębiorcy. Dla Gustawa Ramelowa nie jest to dobry czas, w parku znaleziono zwłoki polskiego robotnika przymusowego, który pracował w magazynie jego domu towarowego. Niemiecki kontrwywiad planuje udaremnić Polakom przechwycenie informacji o fabryce rakiet V2.

Do udziału w zabawie zapraszamy zespoły 2-4 osobowe. W tym roku gra ma dwie kategorie trudności: spacerową oraz zaawansowaną  Kapitanowie zespołów startujących w kategorii  zaawansowanej muszą mieć ukończone 16 lat. Udział w grze jest bezpłatny. W tym roku można korzystać z systemu rowerów miejskich oraz własnych rowerów. Patrole poruszające się wyłącznie pieszo będą dodatkowo punktowane. Szczegóły i zgłoszenia: http://www.szczecineckagramiejska.pl/

Opr. M. Ludewicz