Szkolenie z ochrony danych osobowych

Data publikacji: 
10.01.2018

Szczecineckie Centrum Wspierania Biznesu, Wydział Rozwoju Urzędu Miasta oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości mają przyjemność zaprosić na bezpłatne spotkanie „Vademecum ochrony danych osobowych – praktyczne szkolenie od podstaw oraz warsztaty dla administratorów danych”.

Celem szkolenia jest zapoznanie osób nieposiadających lub posiadających podstawową wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych z wymogami wynikającymi z obowiązujących w tym zakresie przepisów oraz wytycznych i interpretacji GIODO. W jego trakcie uczestnicy zostaną zaznajomieni z niezbędną i wymaganą prawem dokumentacją, zasadami jej tworzenia oraz wdrażania, a także z zasadami tworzenia procedur ochrony danych osobowych w jednostce czy przedsiębiorstwie. Szkolenie obejmuje także omówienie ostatnich zmian w przepisach, a także zmiany planowane na lata 2018.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się:

  • jak stworzyć dokumentację wymaganą przepisami prawa i co powinna ona zawierać;
  • jaka powinna być treść upoważnienia do przetwarzania danych osobowych, kto powinien je wydawać i gdzie je przechowywać;
  • kiedy mamy do czynienia z powierzeniem przetwarzania danych osobowych i jak opracować umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych;
  • jak należy wdrożyć wymagane prawem rozwiązania organizacyjne;
  • jakie obowiązki spoczywają na ABI;
  • jaką odpowiedzialność przewidują przepisy i kto za co odpowiada.

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców, biur rachunkowych, biur kadrowych, osób pełniących funkcję ABI w jednostkach. Poprowadzi je pani Maja Grzegorczyk – wykładowca Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, radca prawny, specjalista prawa pracy, trener z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień prawnych.

Szkolenie odbędzie się w UM Szczecinek (sala nr 218, II piętro budynku B) dnia 31 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 – 16.00.

Udział  jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (35 osób), z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniem, prosimy o zgłaszanie jednej osoby z firmy. Decydować będzie kolejność wpływu zgłoszeń

W celu rezerwacji miejsca dla Państwa Firmy, uprzejmie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: e.omelanczuk@um.szczecinek.pl. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z panią Elżbietą Omelańczuk, tel. (94) 371 40 83.

Szczegóły dostępne są w załącznikach.

Opr. M. Ludewicz