Termomodernizacja w zgodzie z naturą

Data publikacji: 
04.12.2017

Jak efektywnie i zgodnie z obowiązującym prawem prowadzić prace termomodernizacyjne bez szkody dla gatunków chronionych?

Zapraszamy wszystkich, zainteresowanych tematyką prac termomodernizacyjnych, a w szczególności: zarządców budynków, spółdzielni, instytucji oraz inwestorów na szkolenie, odbywające się w ramach cyklu otwartych spotkań informacyjnych w Województwie Zachodniopomorskim, przygotowanych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie. Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku będzie gospodarzem kolejnego szkolenia już we wtorek, 5 grudnia 2017 r. Początek spotkania o godz. 11:00

Nadchodzi chłodny sezon, ocieplenie budynków stanie się dla wielu użytkowników sprawą priorytetową. Wybór materiału i metody to nie wszystko o czym trzeba pamiętać. Nie tylko ludzie są mieszkańcami budynków w mieście. Żyją tu również ptaki i nietoperze, gatunki prawnie chronione. Jak przeprowadzić termomodernizację skutecznie, zgodnie z prawem oraz bez szkody dla nich?

Celem spotkania jest omówienie zagadnień związanych z ochroną ptaków i nietoperzy żyjących w budynkach oraz sposobów pogodzenia prac termomodernizacyjnych z występującymi w miastach, popularnymi gatunkami zwierząt. Harmonogram prac, nadzór ornitologiczny, terminarze, rozwiązania technologiczne, to tematy budzące największe zainteresowanie. Przygotowano je w bloku informacyjnym wykładów oraz w formie materiałów, dostępnych tylko dla uczestników spotkania.

Na szkoleniu poruszane zostaną także tematy, związane z biologią gatunków zwierząt, które najczęściej zasiedlają problematyczne lokalizacje. Uczestnicy poznają także uwarunkowania prawne, obowiązujące każdego inwestora podczas prowadzenia prac remontowych, a także kwestie związane z zapobieganiem powstawaniu szkód w środowisku i ich naprawie.

Wstęp wolny. Zapraszamy.