Unijna kasa na lasek i strefę

Data publikacji: 
13.11.2017

Jerzy Hardie-Douglas uczestniczył dzisiaj w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie projektu „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”, która odbyła się w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Podczas spotkania burmistrz naszego miasta przedstawił krótką prezentację i opowiedział o terenach zielonych, które zostaną zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. W Szczecinku będzie to Strefa Aktywnego Wypoczynku, w której pojawią się między innymi nowe drzewa i krzewy oraz Lasek Komunalny, który nabierze parkowego charakteru.

Przedmiotem całego projektu jest utworzenie i odnowa terenów zieleni (parków, skwerów, alej) o łącznej powierzchni 86,82 ha, przy czym dodatkowa powierzchnia biologicznie czynna uzyskana w wyniku jego realizacji to 14,5 ha. Powstaną nowe lub zostaną odnowione alejki, ścieżki, fontanny, ławki, stoliki, niewielkie place zabaw itp.

W inicjatywie uczestniczy dziewięciu partnerów: Białogard, Kołobrzeg, Szczecinek, Gmina Borne Sulinowo, Gościno, Karlino, Połczyn-Zdrój, Tychowo i Powiat Szczecinecki. Jej całkowita wartość wynosi ponad 17 i pół miliona złotych. Termin zakończenia wszystkich inwestycji przewidziano na koniec roku 2020.

Tekst: M. Ludewicz. Foto: M. Wilk, M. Ludewicz