W piątek rusza akcja „Sprzątania świata”

Publikowane od: 
17.09.2019

W najbliższy piątek startuje akcja „Sprzątania Świata”. Jaka jest jej historia? W 1993 r. Program Ochrony Środowiska Naturalnego Narodów Zjednoczonych we współpracy z organizacją „Sprzątanie Australii”, zorganizowały wspólnie światowy dzień sprzątania, mający na celu zwrócenie uwagi świata na różnorodność problemów ochrony środowiska, a także na ważną rolę, którą ma do spełnienia każdy z nas.

Idea sprzątania jest bardzo prosta. Polega na tym, że grupy ochotników oczyszczają wyznaczony teren ze śmieci i odpadów. Wybieramy takie miejsca, w których zwykle gromadzi się wiele ludzi, jak np. parki, drogi publiczne, plaże i kąpieliska, osiedla mieszkaniowe.

„Sprzątanie Świata” to nie jednodniowa akcja. Ma ona na celu pomóc w wyrobieniu postaw i zachowań, które w przyszłości powinny stać się stylem naszego życia. W tym roku akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2019" planowana jest na 20-22 września. Hasłem przewodnim jest "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

Opr. M. Ludewicz