W Szczecinku grają o Puchar Tymbarku

Data publikacji: 
11.04.2018

Burmistrz Daniel Rak otworzył dzisiaj odbywający się w Szczecinku wojewódzki finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach, które na obiektach OSiR-u będą trwały przez najbliższe trzy dni weźmie udział w sumie ponad 1600 dzieci. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

- Po raz kolejny witam was serdecznie w Szczecinku i życzę dobrej zabawy oraz wielu sportowych emocji – mówił burmistrz Daniel Rak otwierając zawody.

Finały Wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej kariery. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują selekcjonerzy młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Wojewódzkie finały turnieju w Szczecinku odbywają się już po raz trzeci z rzędu.

Tekst i foto: M. Ludewicz