Został już niecały miesiąc!

Publikowane od: 
09.09.2021

Czas upływa! Na udział w Spisie Powszechnym został już niecały miesiąc!

Gminne Biuro Spisowe przypomina, że Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego.

Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl) lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut.

Jeżeli nie posiadają Państwo dostępu do internetu zapraszamy do Urzędu Miasta Szczecinek Pl. Wolności 13. Na parterze przy BOI znajduje się stanowisko komputerowe,  w którym można samodzielnie wypełnić internetowy formularz spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w  2021 r., w godzinach pracy urzędu. W przypadku problemów z samodzielnym wypełnieniem formularza pomocy udzieli odpowiedzialny za spis pracownik Urzędu Miasta.

Z osobami, które nie zdecydowały się skorzystać z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy czyli funkcjonariusz państwowy posiadający uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania wywiadów spisowych. Rachmistrzowi nie można odmawiać udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.

Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, ze­stawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimizowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.

Spisz się już dziś! Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Opr.: GBS w Szczecinku