Zwiedzali nową siedzibę NGO

Publikowane od: 
03.10.2018

Kilkudziesięciu przedstawicieli szczecineckich organizacji pozarządowych uczestniczyło w zorganizowanym w przyszłej siedzibie NGO spotkaniu z wiceburmistrzem Danielem Rakiem i radnymi RM. Jego celem była prezentacja potencjału budynku po byłym Gimnazjum nr 1. Przedstawiciele NGO mogli obejrzeć sale, w których w przyszłości powstaną ich biura, a także zapoznać się ze szczegółami planowanego remontu. A ten pełną parą ruszy lada dzień.

- Ważna jest dla nas każda wskazówka i każde spostrzeżenie, dzięki któremu realizowana przez nas inwestycja będzie spełniała wszystkie oczekiwania przyszłych użytkowników biur powstających przy Armii Krajowej. Tym bardziej cieszę się, że mogliśmy się tu dzisiaj spotkać. Gwarantuję, że zrobimy wszystko, aby sprostać Państwa wymaganiom – mówił wiceburmistrz Daniel Rak zwracają się do przedstawicieli szczecineckich NGO.

Ci mieli z kolei sporo pytań i wątpliwości dotyczących wielkości ich biur, a także usytuowania części wspólnych budynku. Praktycznie wszystkie udało się rozwiać na miejscu, a na te wymagające dłuższych konsultacji w najbliższych miesiącach odpowiedzą pracownicy SAPiK-u. SAPiK, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem i ustaleniami z NGO zajmie się też przydzielaniem poszczególnym  organizacjom konkretnych pomieszczeń.

Przypomnijmy, że remont budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 3 będzie kosztowała 2,5 mln zł i zostanie podzielony na dwa etapy: w roku 2018 wydany zostanie milion złotych, natomiast w roku 2019 pozostałe półtora miliona.

Dodatkowo tylko w tym roku na działalność organizacji pozarządowych Miasto Szczecinek przeznaczyło kwotę niemal 4 mln 200 tys. zł.

M. Ludewicz