XIV Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych

24 05.2018
Godzina wydarzenia: 
11:00 - 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Plac Wolności
Organizator: 
Stowarzyszenie ATUT w Szczecinku, SAPiK

24 maja 2018 roku na Placu Wolności w Szczecinku w godz. 11.00 – 16.00 odbędzie się XIV JARMARK TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 Uroczyste otwarcie Jarmarku – godz. 12.00

Dla naszych uczestników dzień ten jest okazją do świętowania i "bycia” ze sprawnymi mieszkańcami Szczecinka. Podczas Jarmarku nie zabraknie muzyki i śpiewu, na scenie odbędą się prezentacje artystyczne w wykonaniu uczestników zaproszonych placówek oraz artystów i zespołów działających przy SAPiK.

Poza możliwością zakupu wyrobów wykonanych przez niepełnosprawnych, będzie można zjeść ciepły posiłek, ciasto.

W tegorocznej edycji podczas prezentacji artystycznych na scenie osoby niepełnosprawne wystąpią w „Mini playback show”. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie występu muzyczno-tanecznego polegającego na naśladowaniu gwiazd muzyki polskiej lub zagranicznej poprzez jak najwierniejsze wcielenie się w role imitując ich śpiew i taniec, przy wykorzystaniu autentycznych utworów jako playbacku, w przygotowanych we własnym zakresie strojach i rekwizytach.

 Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży prac przeznaczane są na integrację społeczną osób niepełnosprawnych.

Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Jarmarku i wspólnego “zaprotestowania” przeciwko odsuwaniu niepełnosprawnych na margines życia społecznego.

 

Jarmark finansowany ze środków: Miasta Szczecinek i Stowarzyszenia "ATUT".